<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Charles Dickens

MALÁ DORITKA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Román, do kterého vkládá Dickens mnoho svých zkušeností. Sám strávil nějaký čas ve věznici pro dlužníky. Děj se odehrává v tomto prostředí.

Starý tovární ztrácí majetek. Dostává se s celou rodinou do věznice pro dlužníky. Jeho nejmenší dcera Doritka se ve věznici narodila. Brzy na to jim zemřela matka. Doritka se snaží otci všemožně pomoci. Pracuje u zámožné ženy, která se živí obchodem. Syn této ženy navštěvuje často Doritku ve věznici a chce jí a celé rodině pomoci z tohoto bídného postavení. Brzy se do Doritky zamiluje. Spolu se svým přítelem dokáží, že rodina byla uvězněna neprávem a zaslouží se o to, že je z věznice propuštěna. Žije opět zámožným způsobem. Doritka si nemůže novým poměrům přivyknout. Jejich zachránce vkládá do obchodní akce celý svůj majetek. Je přesvědčen, že obchod vyjde. Dochází ke krachu. Podnikatel se ocitne ve vězení pro dlužníky. Jeho matka zatím provádí špinavý obchod s bývalým vrahem a zlodějem, který využívá znalostí o zamlčených událostech v jejím životě. Doritka denně chodí za svým zachráncem do místa odkud nedávno odešla. Vyznávají si lásku a nakonec se uskuteční jejich sňatek.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist