<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Charles Dickens

KRONIKA PICKWICKOVA KLUBU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

První román (1837) hlavního představitele kritického realismu v anglické literatuře je jedním ze základních děl světové humoristické literatury.

V 57 kapitolách román volně zachycuje příhody, které na svých cestách po Anglii zažili 4 členové Pickwickova klubu- zakadatel klubu, jeho Blahorodí Samuel Pickwick, básník Augustus Snodgrass, sportovec Nathaniel Winkle a milovník Tracy Tuppman, doprovází je rázovitý sluha pana Pickwicka Samuel Weller.V letech 1827-28 podnikli tito pánové celkem 7 cest z Londýna na venkov, aby blíže poznali život a Pickwickovu klubu zasílali hodnověrné zprávy o svých cestách a výzkumech. Dostávají se však do nesnází, neboť nejsou schopni zvládat více či méně běžné situace.

Dobrodružné scény či katastrofické příhody se střídají s kritikou sociální nespravedlnosti a anglického zákonodárství. Ta vrcholí ve Fleetské věznici pro dlužníky, kam se pan Pickwick dostává po nedorozumění se svou domácí. Po jeho návratu se usazuje v novém domově a Pickwickův klub se rozchází.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist