<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jan Drda

HRÁTKY S ČERTEM
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Děj knihy

Vysloužilý voják Martin Kabát se jen tak zbůhdarma poflakuje světem a co víc, má pro strach uděláno a jen tak se něčeho nelekne. A to ani ukrutného loupežníka Sarky Farky a ani čertů v Čertově mlýně. V lese se seznámí s poustevníkem Školastykem, jehož způsob zbožnosti je velice podivný a Martinovi se pranic nelíbí.

Mezitím se do královského zámku začínají sjíždět urození princové na námluvy. Princezna Dišperanda by se velice ráda vdala, ale žádný z princů se jí nelíbí. Služka princezny Káča taky touží po ženichovi, a tak společně s princeznou hledají způsob, jak nějakého pěkného ženicha sehnat.

Na radu převlečeného čerta napíší obě dívky svojí vlastní krví úpis, který mají o půlnoci donést do Čertova mlýnu. Káča však omylem předá úpisy Martinu Kabátovi, který se zde uchýlil strávit noc. O půlnoci Martina vzbudí dva staří opelíchaní čerti, kteří se ho nejdříve snaží vystrašit, ale Martin má pro strach uděláno. Když čerti zjistí, že se jich Martin vůbec nebojí, tak si s ním chtějí zahrát alepoň karty. Staří čerti však hrají velice mizerně a tak mladý čert Lucius, který vše pozoruje šperhýrkou v podlaze, povolá čertovského doktora Solferina. Ten nad Martinem v kartách vyhraje a sebere mu úpisy od princezen.

Nešťastný Martin se rozhodne, že se vydá do pekla zmocnit se zpět úpisů. Cestou si ještě vypůjčí ohromný kyj od loupežníka Sarky Farky. V pekle se však ke svému překvapení setká s Káčou, kterou ze slavnostního bálu na hradě unesl jeden z čertů. Martin v boji pronikne až k pánovi pekel Belzebubovi. Sebere mu úpisy a roztrhá je. Před hněvem čertů zachrání Martina a Káču anděl Theofil, který se náhle v pekle zjeví.

Princezna si mezitím sama najde ženicha, myslivce Huberta. No a Martinovi zbyla Káča, které se už asi těžko zbaví...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist