Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Alexandre Dumas


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Alexandre Dumas, pére - životopis

Alexandre Dumas, pére
[24.7.1802-5.12.1870]

Francouzský prozaik a dramatik kreolského původu. Otec Alexandra Dumase mladšího. Prvního literárního úspěchu dosáhl historickým dramatem Jindřich III. a jeho dvůr, který byl předchůdcem romanticky pojatého divadla. Pod vlivem W. Shakespeara, F. von Schillera, W. Scotta psal úspěšné historické divadelní hry (Antony), ve kterých vyjádřil romantické pocity své generace. Později se obrátil k pseudohistorickému románu, který mu přinesl veliký úspěch (Tři mušketýři, Hrabě Monte Christo, Královna Margot).

Se skupinou svých spolupracovníků (zejm. historikem A. Maguetem) napsal kolem 300 dramat a románů. Přestože čerpal látku z francouzské historie, jeho díla jsou založena spíše na dobrodružnosti a napínavosti děje než na touze po objasnění pravdivých historických událostí a poznání lidské společnosti. Později z jeho děl mizí romantická citlivost ke společenským problémům. Svým optimismem, životní energií a smyslem pro čest, která je vlastní jeho hrdinům, se stal jedním z nejoblíbenějších spisovatelů své doby.

Česky vyšlo např. Válka žen, Po dvaceti letech, Královnin náhrdelník, Černý tulipán, Věštba staré cikánky, Pařížští Mohykáni.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist