Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Gerald Durrell


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Gerald Malcolm Durrell - životopis

Gerald Malcolm Durrell
[7.1.1925-30.1.1995]
Gerald Malcolm Durrell - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Britský prozaik Gerald Durrell se narodil roku 1925 v indickém Džámšédpuru. Roku 1928 se rodina vrátila do Anglie a poté žila na různých místech v Evropě. Ve 30. letech, během pobytu na ostrově Korfu, se Durrell začal zabývat zoologií. Po válce podnikl několik expedic do Afriky, Jižní Ameriky, Ruska, Tichomoří, Afriky i Asie. Založil Jerseyský zoologický park a Jerseyský trust ochránců přírody.

Proslul však především jako romanopisec, autor knížek o zvířatech a přírodě. Většina jeho knih má autobiografický charakter, např. korfská trilogie O mé rodině a jiné zvířeně, Ptáci, zvířata a moji příbuzní a Zahrada bohů. Psal také krátké povídky, průvodce, odborné eseje, i knihy pro děti.

Z jeho díla jsou u nás známy např. knihy Růženka je z příbuzenstva, Chytněte mi guerézu, Zoo na zámku, Opilý prales, Šeptající země, Zoo v kufru, Zlatí netopýři a Růžoví holubi a mluvící balík. Spolu se svou ženou Lee napsal knihu Durrell v Rusku podle níž byl také natočen stejnojmenný televizní seriál.

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist