Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Lawrence Ferlinghetti


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Lawrence Ferlinghetti - životopis

Lawrence Ferlinghetti
[24.3.1919-]
Lawrence Ferlinghetti - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Americký básník, prozaik, dramatik a překladatel, stěžejní představitel revoltujícího hnutí beat generation, ačkoliv se za beatnika sám nepovažoval. Vlastním jménem Ferling.

Protestoval např. proti sociální nejistotě v kapitalistickém světě). Během II. světové války pobýval ve Francii. Po studiu na amerických univerzitách absolvoval i Sorbonnu (1951) a v následujících letech učil francouzštinu.

V San Francisku vlastnil od roku 1952 legendární nakladatelství a knihkupectví 'City Lights Bookshop'. V šedesátých letech však začal být možná až přespříliš náboženský. V devadesátých letech též navštívil Prahu.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Jack London: balíček 6 elektronických knih (PDF+ePub)     za 258  155 Kč (-40%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist