Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Lion Feuchtwanger


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Lion Feuchtwanger - životopis

Lion Feuchtwanger
[7.7.1884-21.12.1958]
Lion Feuchtwanger - fotografie
[1] [2] [3]

Lion Feuchtwanger byl německý spisovatel, prozaik, dramatik a překladatel židovského původu. Narodil se roku 1884 v Mnichově v početné rodině židovského továrníka. Vystudoval filozofii a germanistiku v Mnichově, stal se vydavatelem vlastního časopisu Der Spiegel.

Ihned po Hitlerovu nástupu k moci odcestoval do jižní Francie. Později cestoval do sovětského svazu a byl spolu-vydavatelem moskevského exilového časopisu Das Wort. Od roku 1940 pobýval v USA, pak v Kalifornii.

Jeho díla jsou protiválečná a antifašistická. Psal romány s historickými a životopisnými tématy s odkazem současnosti. První výrazný úspěch zaznamenal románem Ošklivá vévodkyně, i když před ním napsal také významný román Žid Süss. Tato dvě díla jsou plna humanismu, ale přesto byla nacisty zneužita k protižidovské propagandě.

Přímo na to reagoval antifašistickou trilogií Čekárna, jež se skládá z částí Úspěch, Oppermannové a Vyhnanství. Značný úspěch měl i román Nepravý Nero, či další trilogie Josephus Flavius (Válka židovská, Synové, Zaslíbená země) o židovském odboji proti Římu v 1. století. Feuchtwanger osvětluje jednání historických postav psychologicky.

V USA napsal příběh nacistického jasnovidce Lautensacka (Bratři Lautensackové) a historickou trilogii Lišky na vinici, Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana-Jacquese Rousseaua a Goya> aneb Trpká cesta poznání.

Lion Feuchtwanger zemřel koncem roku 1958 v Los Angeles.

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist