Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Ian Fleming


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Ian Lancaster Fleming - životopis

Ian Lancaster Fleming
[28.5.1908-12.8.1964]
Ian Lancaster Fleming - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Ian Lancaster Fleming se narodil v roce 1908 v Londýně. Pocházel ze známé, vážené a dosti bohaté rodiny. Jeho děda byl puritánský Skot a známý bankéř, otec, plukovník britské armády a člen parlamentu.

Fleming Vystudoval Eton, kde výrazně projevil své sportovní nadání. Krátce studoval na vojenské akademii v Sandhurstu, ale poté si odjel doplnit vzdělání do zahraničí (Rakousko a Německo). Když se mu v roce 1931 nepodařilo získat místo na ministerstvu zahraničí, nechal se zaměstnat agenturou Reuter.

Flemingovu pracovní kariéru v Londýně přerušilo vypuknutí války v roce 1939. Během druhé světové války byl tajemníkem ředitele námořní zpravodajské služby na ministerstvu námořnictví, kde se vypracoval z poručíka na komandéra. Tato práce ho vybavila prvotřídními znalostmi tajných operací.

V červnu roku 1941 doprovázel Ian Fleming admirála Godfreye do USA. Britská vláda chtěla navázat úzkou spolupráci s FBI. Oby angličtí vyslanci byli seznámeni s laboratořemi, archivy, podzemními střelnicemi i s učebnami americké tajné služby. Tyto poznatky pak Ian Fleming využil ve svých dílech o Jamesu Bondovi. Na cestě po USA se Ian Fleming seznámil s kanadským milionářem W. Stephensonem, organizátorem a sponzorem rozsáhlé diverzní sítě namířené proti Německu. Mise admirála Gofreye skončila uzavřením smlouvy mezi USA a Velkou Británií o zřízení koordinační zpravodajské kanceláře, kterou vypracoval právě Ian Fleming. W. Stephenson pozvan Iana Fleminga na studijní pobyt na jeho špionážní školu do Oshawy. Na této škole působili ve funkcích instruktorů prvotřídní specialisté. Ian Fleming sledoval metodiku výuky a tuto školu si vyzkoušel i jako student. Stephensova škola ukázala Ianu Flemingovi řadu špionážních triků a podnítila tím i jeho fantazii. Tyto zkušenosti Flemingovi posloužily pro vymýšlení vlastních akcí během války i k pozdějšímu vytvoření agenta 007.

Po válce pracoval Fleming v zahraničním oddělení Kemsley Newspapers a na Jamajce si postavil své sídlo zvané Zlaté oko (Goldeneye). Zde také ve dvaačtyřiceti letech napsal Casino Royale, svůj první román s Jamesem Bondem. Až do své smrti v roce 1964 jich Fleming vydal celkem čtrnáct. Přes sto milionů prodaných výtisků založilo mezinárodní kult Jamese Bonda. Bond vyvolal velký zájem filmařů. Ian Fleming se však dožil pouze uvedení prvních dvou filmů, Dr. No a Srdečné pozdravy z Ruska.

Ian Fleming zemřel v šestapadesáti letech na srdeční selhání.

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist