<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jaroslav Foglar

CHATA V JEZERNÍ KOTLINĚ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Pavlovi Zemanovi umřel tatínek, který byl slavný boxer. Maminka se s Pavlem odstěhovala do městečka Spálené Mlýny. Pavel těžko hledal mezi spolužáky nové kamarády. Na toulkách po okolí náhodou objevil údolí s jezírkem, kam nikdo nechodí. Jednou tam však najde spolužáka Ludvu Grygara. Ludva je tichý, nenápadný chlapec, zamyšlený a tajuplný. Píše si knihu o indiánském kmenu Krí. Oba chlapci se skamarádí.

Parta kluků Tarantule, kterou vede zlý Lojza Rezek, se snaží ukrást Ludvovu knihu a najít cestu do Jezerní kotliny. Knihu a s ní i mapu cesty chce získat i blázen Dernet. Ten kdysi do údolí chodil se svým kamarádem, který se tam zabil. Dernet se zbláznil a cestu zapomněl.

Kluci prožívají v kotlině spoustu dobrodružství, postaví si tam chatu z bedniček, objeví kytky, za které dostávají od lékárníka peníze...

Všechno se ale zvrtne, když se Ludvovi ztratí kolo, které si bez dovolení vypůjčil od tatínka. Kolo se sice záhadně najde, ale Ludva se dostává do vleku špatného kluka, který jej naučí kouřit. Nakonec vážně onemocní a nebýt Pavla, asi by zemřel. Po uzdravení se vrátí do Jezerní kotliny a tím i ke svému původnímu životu.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist