<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Dick Francis

V NEMILOSTI
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Sid Halley, bývalý úspěšný žokej, po úrazu ruky soukromý detektiv, vyšetřuje zločin – usekávání kopyt mladým koním.V průběhu vyšetřování se seznamuje s obětmi zločinu, respektive s majiteli obětí, tak se seznamuje i s dívenkou Rachel (trpí leukémií), jejíž poník byl zatím poslední obětí zvráceného vraha. Během vyšetřování také pozná novinářku Indii, která ho ze začátku sice nemůže vystát,ale Sid si nakonec prokouše cestičku až k jejímu srdci.

Vše nasvědčuje tomu, že vše páchá jeho dobrý přítel Ellis Quint, všemi milovaný a oblíbený. Sid jej po dlouhé rozvaze obviní a rázem se dostává do „nemilosti“ davu, všem se totiž zdá naprosto absurdní, že by jejich "miláček Ellis" mohl provádět něco tak špatného.

Ze Sida a Ellise se najednou, po letech přátelství, stávají úhlavní nepřátelé.

Když má ale Ellis možnost Sida zabít, neudělá to. A když se o totéž pokusí jeho otec Gordon, zachrání Sidovi život.

Za několik dní je nalezen Ellis mrtvý ve svém autě – sebevražda. Zanechá po sobě dopis, ve kterém se ke všemu přiznává a zpytuje své svědomí. Znovu se stává tím starým Sidovým přítelem, i když se na Zemi už nikdy nepotkají.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist