<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Robert Fulghum

SLOVA, KTERÁ JSEM SI PŘÁL NAPSAT SÁM
Citáty, jež ovlivnily mé myšlení

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
   1   >

 

Předmluva

Robertu L. Bernsteinovi...

R.L.B. je můj vydavatel, rádce a kamarád; právě na jeho psacím stole jsem poprvé spatřil slova "Dobro, jež dokážeme, nemá hranic, pokud se nezajímáme o to, kdo z něj bude profitovat." Robert bernstein býval ředitelem nakladatelství Random House a také je váženým zakládajícím předsedou Výboru pro lidská práva, organizace, jíž věnuji tuto knihu.

Výbor pro lidská práva (Human Rights Watch) byl založen v roce 1978 jako helsinský výbor; jeho smyslem bylo podpořit a sledovat dodržování lidských práv po historickém podpisu Helsinské dohody se Sovětským svazem. Výbor pro lidská práva dnes odhaluje případy porušování lidských práv v sedmdesáti zemích světa a snaží se takové případy řešit. Výbor zpochybňuje pověst a legitimnost těch vlád, které porušují práva svých obyvatel, a opírá se při tom o více než sto zkušených a nadšených regionálních odborníků, právníků, novinářů a lingvistů a navíc ještě i o stovky odhodlaných dobrovolníků. Výbor pro lidská práva se snaží učinit přítrž celé řadě případů porušování lidských práv, jako jsou případy poprav bez řádného soudu, mučení, neopodstatněné věznění, omezování svobody projevu, shromažďování a vyznání, porušování zásad procesního řízení a diskriminace rasová, etnická, náboženská i diskriminace žen. Výbor pro lidská práva vychází z všeobecně platných norem občanských i politických práv, jak jsou zakotveny v mezinárodních smlouvách a právu. Výbor pro lidská práva má spoustu práce všude tam, kde dochází k porušování základních lidských svobod.

Autorský honorář z prodeje této knihy půjde na konto Human Rights Watch. Chcete-li se o HRW dozvědět více, napište do jejich newyorského ústředí na adresu:

485 Fifth Avenue, New York, NY 1017-6104, nebo pošlete e-mail na adresu hrwny@hrw.org. Webová stránka: http://www.hrw.org.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist