Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Neil Gaiman


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Neil Richard Gaiman - životopis

Neil Richard Gaiman
[10.11.1960]
Neil Richard Gaiman - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Neil Gaiman se narodil koncem roku 1960 v anglickém Porchesteru. Jako teenager vyrostl na knihách C.S. Lewise, J.R.R. TolkienaJohn Ronald Reuel Tolkien
[3.1.1892-2.9.1973]
a G.K. Chestertona a postupně se z něj stal fanoušek sci-fi. Vzdělání se mu dostalo v různých anglických církevních školách.

Původním povoláním Gaimana byla novinařina (psal recenze knih a rozhovory) se zaměřením na sci-fi a fantasy, ale své zaměstnání po několika letech opustil kvůli psaní komiksových scénářů. O komiksech tvrdí, že jsou dokonale právoplatnou uměleckou formou druhé poloviny dvacátého století.

Gaiman má rovněž velmi vřelý vztah k hudbě, spolupracoval s několika hudbeníky (Tori Amos, Alice Cooper) a sám se také rád obléká jako rocková hvězda.

Slávu si získal scénaři ke komiksům Sandman. V roce 1991 napsal scénař k televiznímu seriálu Nikdykde a stejnojmenou knihu vycházející z tohoto seriálu. Jde o příběh jednoho vcelku obyčejného obyvatele Londýna, který pomůže dívce, kterou najde válet se na ulici, a odměnou ztratí svůj stávající život, když se propadne do Podlondýna, světa zvláštních bytostí a tak trochu i kouzel. S Terrym PratchettemTerence David John Pratchett
[28.4.1948-12.3.2015]
se podílel na románu Dobrá znamení, humorném příběhu o zrození Antikrista a blížícím se Armageddonu. Napsal také román Američtí bohové (příběh úpadku starých bohů po příchodu do Nového světa a střetu mezi původními bohy a bohy moderními), na který volně navázal knihou Anansiho chlapci. Oba romány se řadí mezi urban fantasy, jak i většina Gaimanových knih. Za svá díla se Gaiman dočkal řady ocenění, např. World Fantasy Award, prestižní Hugo Award, Nebula Award a další.

V současnosti žije se svou manželkou a čtyřmi kočkami poblíž Minneapolisu (Minnesota, USA). Má dvě dcery a syna.

Další životopisy: [1] [2

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist