Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Neil Gaiman


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Neil Richard Gaiman - životopis

Neil Richard Gaiman
[10.11.1960]
Neil Richard Gaiman - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Neil Gaiman se narodil roku 1960. Kromě komiksové série Sandman, která ho nejvíce proslavila, je autorem i dalších komiksů: Violent Cases (Tundra/Titan), Black Orchid a Knihy Magie (DC), Miracleman (Eclipse) a The Signal to Noise (Gollantz). Spolu s Terrym Pratchettem napsal knihu Dobrá znamení a čas od času publikuje také povídky a básně. Jen zřídkakdy napíše něco zajímavého před setměním a jen zřídkakdy zůstává vzhůru po rozednění.

V současné době žije ve velkém tmavém domě v Americe se čtyřmi kočkami a spoustou cen z celého světa. Nechápe, jak přišel k odpovědnosti za krmení a péči o čtyři kočky, a když už jsme u toho, nechápe ani, proč žije v Americe.

Většina jeho snů se odehrává v ohromném, temném domě, ale nikdy se mu nezdá o stejném pokoji dvakrát. Narodil se ve znamení Štíra, jeho oblíbenou barvou je černá a má rád suši, i když v hloubi duše chová podezření, že to dělají z mrtvých syrových ryb. Je ženatý a má tři děti.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist