<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

John Grisham

ADVOKÁT CHUDÝCH
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Michael Brock je právníkem ve firmě Drake & Sweeney. Jednoho dne přijde do firmy člověk, který zavře 9 právníků jako rukojmí v konferenční místnosti. Muž je po nějaké době zastřelen. Druhý den v práci z novin zjistí, že se jmenoval DeVon Hardy a také jeho právního zástupce, za kterým se okamžitě rozjel. Jmenoval se Mordecai Green. Michael také jede do Memphisu za svými rodiči, aby si urovnal myšlenky a trošku je seznámí se svým plánem do budoucnosti. Jakmile se vrátí do práce, zjišťuje záležitosti ohledně DeVona Hardyho, který byl vystěhován jejich firmou. Jde za mužem, který měl celý ten případ měl na starost, ale nic mu neřekl. Michael si všiml, že u dveří stojí muž, který se na něj neustále díval. Jmenoval se Hector Palm.

Druhý den měl na stole ve své kanceláři papír a na něm bylo 10 jmen. Michael však nevěděl, co to má znamenat. Vtom mu zavolal Mordecai a zeptal se, co dělá a zda by mu nešel pomoct do útulku pro bezdomovce. V útulku se seznámil s rodinou, která byla také vystěhována jako DeVon Hardy. Den na to si v novinách přečetl, že rodina v autě zemřela na otravu. Byla to ta samá rodina jako v předešlý den. Aby se toho dověděl více, ukradne v práci spis a dá výpověď. Doma na něj čeká jeho žena Clair, která mu oznamuje, že se chce rozvést.

Michael pomáhá Mordecaiovi v práci a připravují se na soud, který chystají proti společnosti Drake & Sweeney. Michael zaplatil rodině pohřeb, aby zahrál lidem na city a bude to jejich hlavní karta u soudu. Jenže jejich svědka Hectora Palmu odvezli do Chicaga... Michael pro něj jede a přiveze ho zpět. U soudu požadují za 15 vystěhovaných lidí, které firma neoprávněně vyhodila z domu, dohromady 375000 dolarů. Jelikož ale Michael neoprávněně ukradl spis, je mu na 6 měsíců zabavena licence...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist