<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Stephen King

THE BODY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Horor od Stephena Kinga The Body obsahuje 100 stran možná není ani opravdovou knihou, je to spíše učebnice, neboť je upravena tak, aby ji přečetli ti více pokročilí v angličtině. Na zadních stranách jsou dokonce úkoly pro studenty (nebo čtenáře) a učitele.

Děj nás zavede do anglického města Castle Rock, kde panují velice drsné vztahy mezi staršími a mladšími teenagery (mladiství). Mám na mysli, že se zde rodiče příliš nestarají o děti a ty si bezprizorně hrají na ulicích až do pozdních hodin. Stejný osud postihl i čtyři hrdiny této knihy: Teddy (brýlatý ztřeštěný chlapec), Chris (moudrý, jež byl spolu s Gordiem), Gordi (tento chlapec představuje autora knihy), Vern (další ztřeštěný hlupák). Jednoho dne se doslechnou o chlapci jménem Ray Brower, který se ztratil v lese a policie ho nemůže najít. Neboť nemají nic na práci, rozhodnou se, že zmizelého přítele najdou. Jedno odpoledne se vydají po kolejích směrem k místu, kde údajně Ray zmizel. Během této cesty narazí na řadu překážek jakými jsou např.: zlý správce skládky aut nebo vlak, jež jede přes most, když oni přecházejí. Nakonec tělo Raye najdou a naskytne se jim hrůzný pohled na jeho zuboženou tvář, po které lezli oporní brouci. Rozhodnou se objev hlásit policie, ale to se jim snaží překazit Chrisův starší bratr, který si chce odměnu za nalezení přivlastnit. Ale nakonec je spravedlnosti učiněno za dost. Poslední kapitola je velice smutná, neboť autor v krátkosti vypráví o dalším životě jeho tří přátel. Teddy, jež chtěl vždycky vstoupit do armády, je odmítnut a když jedou jede z oslavy, nabourá a zahyne v autě. Vern zemřel při požáru, který vznikl z nepozornosti jednoho muže. Chris, nejbližší přítel autora = Gorie, zemřel, když se snažil udobřit dva hádající se muže ve frontě. Jeden z nich mu vrazil nůž do krku a on ihned zemřel. Jediný, jež přežil z jejich party, byl autor sám.

V knize je přesně vyobrazená hořkost života, se kterou se museli děti autorovy generace vypořádat.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist