<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Ivan Klíma

MILOSTNÉ LÉTO
ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Znal trochu zatuchlý pach toho pokoje (pach kůží na bubnech, prachu a nevětraných zdí), ale jeho čich zachytil ještě sotva postižitelný, ale jemu dobře známý pach, a sevřela ho hrůza.

Z pokoje se ozval výkřik, to už vstoupil do dveří i on, nejprve zahlédl toho mladíka, jak se zády opírá o skříň, jeho tvář byla mrtvolně bledá, potom teprve spatřil ji. Ležela na gauči (na tom gauči, na němž se spolu milovali, na němž se k zešílení a k nevědomí milovali) v těch samých šatičkách, které si odpoledne před ním oblékla, ležela nehybně - tvrdě, bezesně spící s očima dokonale upravenýma. Černé stíny na víčkách (lahvičku té černé barvy kupovali spolu v Carnaby) a pečlivě obtažené a domalované brvy, s očima široce rozevřenýma, a teprve pak pohlédl na zem a spatřil to, co již rozpoznal čichem, velkou, rozteklou skvrnu, která dosud neoschla, ještě se zcela nevpila do sešlapaného koberce.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist