<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Milan Kundera

MAJITELÉ KLÍČŮ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Tato hra se odehrává během jedné hodiny v době stanného práva za druhé světové války v malém městě. Sedmadvacetiletý architekt Jiří Nečas, který žije v relativním klidu u rodičů své mladé ženy, zabije domovníka-konfidenta, aby nemohl prozradit členku ilegální skupiny, která Jiřího s odvoláním na jejich dřívější vztah přišla žádat o pomoc. Mravní dilema Jiřího - není možné zachránit celou rodinu před smrtí - je o to složitější, že se musí rozhodnout mezi dvěma zcela protichůdnými životními koncepcemi. Proti přizpůsobivým "majitelům klíčů", kteří jsou zároveň majiteli pravd, zásad, morálky, je postaveno rozhodování a sebeuvědomování (vize) mladého muže, co se ještě nezařadil - "přebejvá". Vítězství v malicherném boji o klíče znamená pro celou rodinu prohru života.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist