<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Lenka Lanczová

DVA KROKY DO RÁJE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Tento román vypráví o patnáctileté Natálii, které přestup ze ZŠ na gymnázium provází jeden průšvih za druhým a spousta starostí. Léto, které strávila celé v Evropě s tátou skončilo a zbyly z něj jen pohlednice a zážitky.

"Naty" si obtížně zvyká na nový režim, nezvládá všechny povinnosti, nedaří se jí zapadnout do kolektivu ve třídě a najít si tu pravou kamarádku. Nakonec se seznámí s Viky, která už po třetí opakuje stejný ročník a stanou se z nich nejlepší kamarádky. Naty si dokonce najde Roberta, který je na sportovní škole v hokejové třídě, ale na krátkou dobu, protože to dopadne přímo katastrofálně. Připraví jí o panenství a už se neozve. Naty tak prohlašuje, že už nechce vidět žádného kluka.

Toto prohlášení za krátkou dobu změní, jelikož se seznámí s Alešem s modrýma očima a začne se jí líbit. Jenomže Viky je rychlejší. Aleš tak chodí s Viky, ale jen proto, že Viky za žádnou cenu nikdo neodolá. Aleš jí ale opouští kvůli Natálii.

Ze začátku je všechno fajn, protože Aleš je milý, romantický, nekouří ani nepije. Naty brzo vytuší, že je závislí na automatech a rozhodne se mu pomoct. Nicméně to nejde, je totiž zadlužený až po uši.

Když mu Naty sežene peníze tím, že chce od táty oblečení, ukradne mu tisícovku, mámě taky, aby Aleš mohl splatit dluhy, utratí je na automatech. Brzy ho zatkne policie a Naty zjistí, že je vykradl.

Naty to nemůže vydržet a potřebuje to někomu říct. Mámě ani náhodou, tak vše řekne tátovy. Naty Aleše opouští a všechno se začíná vracet do starých kolejí. Začne se dokonce kamarádit s holkama ve třídě a s Viky se usmíří.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist