<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Lenka Lanczová

KAM SE VYTRÁCÍ LÁSKA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Tento dívčí román vypráví o dvou sestrách. O šestnáctileté Elen a sedmnáctileté Adéle. Tyto dívky tráví prázdniny po svém. Elen si snaží najít nějakou známost, a přitom si myslí, že je to zbytečné.

Adéla, budoucí sestřička, nastoupí na brigádu, místo uklízečky v nemocnici. Ale zcela brzy mění názor a o zdravotní sestřičku ani nestojí. Mezitím se Elen podaří navázat známost s Jakubem Smolíkem, kterého jí rodiče nechtějí dovolit. Adéla má taky známost a jmenuje se Radek, se kterým se po čase rozejde, a nachází tak novou lásku. Tento kluk se jmenuje Milan.

Mezitím se Elen dozví, proč ji rodiče Jakuba zakazovali. Je to totiž její nevlastní bratr, tátův syn z prvního manželství. Elen se tak naštve a zanedlouho jí přijde balík lentilek. Elen první neví, kdo jí ten balík poslal. Nakonec si vzpomene na kluka z xchatu (Cipíska). A ptáte se proč zrovna lentilky? Protože Elen má na xchatu přezdívku Lentilka. Elen vyběhne před barák, spatří tam Cipíska, jak tam sedí na parkovišti. Tak Elen najde pravou lásku a Adéla se opět vrátí k povolání zdravotní sestry.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist