<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Lenka Lanczová

SONÁTA PRO DVĚ SRDCE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Tento román vypráví o tom, co se všechno dá stihnout za dva týdny. Sedmnáctiletá Lucka a její dvě kamarádky Jana a Dominika se rozhodnou jet na tremp. A protože vědí, že je rodiče nepustí, připravují si dva měsíce plán, aby je rodiče mohli pustit.

Rodičům řeknou, že jedou s Dominičinou babičkou na chatu do Stolína. Rodiče souhlasí a pustí je. A tak začíná to pravé prázdninové čtrnáctidenní dobrodružství.

Tyto tři dívky se vydají na Bezdrev. Ale nějak se to začíná vymykat. Jedou vlakem do Újezda, kde vystoupí a jdou pěšky směrem na Brno.Ale sejdou z cesty, neví co mají dělat, dokud neuvidí traktor, jak jede po silnici se senem. Holky se traktorem svezou, a když vystoupí a zjistí, že poblíž není žádný kemp, rozhodnou se, že budou stanovat u lesa. Nasbírají dřeva, a když se začne stmívat, rozdělají si oheň. V tom uvidí auto s nápisem Policie.

Holky se leknou, že by to mohl být Lucky táta, ale mají štěstí. Zeptají se na nějaký kemp a Policie jim nabídne odvoz ke kempu. Složí stan a nasednou do auta. V kempu mají obsazeno, a tak stopem dorazí k Třebíči. Další auto je odveze do Telče, kde hledají kemp, ale ubytují se v seníku v domnění, že tam budou sami. Večer k nim přijde návštěva. Kengi se svým psem a Štěpán, kteří mají namířeno na Zablátí. Ráno se vzbudí a jdou každý svou cestou.

Holky ale nakonec dorazí ke kempu v Zablátí. Ubytují se tam, a taky se tam potkají s Kengim, se kterým Lucka začne chodit. Dominika nic moc a Jana se tam seznámí s Mirkem.

V tomto kempu jsou pouze 6 dní, během kterých Jana přijde o Mirka, Lucka o panenství a Dominika čeká dítě s černochem.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist