Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Lenka Lanczová


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Lenka Lanczová - životopis

Lenka Lanczová
[29.12.1964]
Lenka Lanczová - fotografie
[1] [2]

Lenka Lanczová je velmi úspěšná a autorsky plodná česká spisovatelka a v posledních letech nejvydávanější a nejčtenější autorka románů pro mládež. Narodila se roku 1964 v Dačicích. Na základní školu chodila ve Slavonicích, po maturitě na Střední ekonomické škole v Jindřichově Hradci pracovala rok u Okresní správy spojů. S manželem, dvěma dětmi a jezevčíkem Pajdou žije ve Slavonicích, kde od roku 1987 pracuje v Městské knihovně, přičemž je v neustálém kontaktu s knížkami i čtenáři, převážně mladými.

Lenka Lanczová začala psát ve třinácti letech, z nevinného pokusu se stal celoživotní koníček a má na kontě již okolo padesátky knih, z nichž se většina dočkala několikanásobných vydání. První román však vyšel až poté, co se po revoluci v r.1989 změnila v ČR politická situace. Do té doby se do tehdejších edičních plánů kamenných nakladatelství "nevešla".

Lenka Lanczová má dvě děti, syna a dceru, přičemž obě se také aktivně věnují literatuře - David poezii, Sandra románům pro dospívající dívky a žánru fantasy.

Ve všech svých dílech se Lanczová zabývá psychologií dospívající mládeže, zobrazuje otevřeně, reálně a nepřikrášleně současná děvčata a hochy se všemi jejich problémy, radostmi i starostmi (první lásky, přátelství, falešné kamarádství, mezilidské vztahy vůbec) a rovněž i s jevy negativními (drogy, incest, interrupce, trauma po znásilnění, anorexie, alkoholismus, gamblerství, závislosti apod). Přestože nementoruje, romány působí výchovně, jelikož na příkladech převážně dívčích hrdinek a jejich prožitků ukazuje, jak by to být mělo a jak ne, co všechno se může stát apod. Nechává čtenářkám prostor zorientovat se, najít sama sebe na prahu dospělého života.

Lenka Lanczová je nostitelkou četných ocenění a umisťuje se na předních místech čtenářských anket. Obrovského čtenářského úspěchu dosáhla např. v celostátní anketě Moje kniha z roku 2004, kdy se 19 jejích titulů dostalo do žebříčku prvních 250 nejoblíbenějších knih všech dob a zvítězila v žebříčku českých autorů. Každý rok napíše tři až čtyři knihy a téměř každá se setká s velkým čtenářským ohlasem.

Další životopisy: [1] [2

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist