<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Ira Levin
překlad: Zora Wolfová

STEPFORDSKÉ PANIČKY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1   >

 

Stručný děj

Joanna Eberhartová se svým manželem Waltrem a dětmi se přestěhuje do městečka Stepford. Je to emancipovaná mladá žena, která ráda fotografuje. Brzy zjistí, že všechny ženy ve Stepfordu se starají jen o domácnost a manžela, takže většinu času stráví uklízením, a jsou vždy perfektně upravené. Stepfordští muži se téměř denně scházejí v Mužském sdružení, do tohoto spolku vstoupí i Walter.

Joanna se seznámí s Bobbie Markowovou, která se přistěhovala teprve nedávno a není jako ostatní ženy ve městě, proto si dobře rozumějí. Jejich společná známá, která se dříve věnovala tenisu a horoskopům, se náhle změní a začne se věnovat jen domácnosti. To přivede Bobbii k teorii, že se zde vyskytují nějaké škodlivé látky, kvůli kterým se ženy tak změní. Bobbie se chce odstěhovat, ale ze dne na den se z ní stane typická obyvatelka Stepfordu, což Joannu vyděsí.

Vydá se do knihovny, kde zjistí, že muži ze Stepfordu dříve pracovali v elektronickém průmyslu a že vedoucí Mužského sdružení, Dale Coba, se podílel na výrobě "oživlých" figurín. Došlo jí, co muži ve sdružení provádějí. Přišla domů a sdělila Walterovi, co zjistila, ale když chtěla utéct, manžel ji nechtěl nikam pustit.

Nakonec se jí podařilo uprchnout z domu a utíkala chladnou prosincovou nocí, ale muži ze sdružení ji dostihli. Řekli jí, že ji dovedou k Bobbii, která se řízne do prstu, a tím se ukáže, že není robot. Joanna souhlasí. Bobbie sevře v ruce velký nůž a Joanně dojde, že je to past, protože Bobbie se ji chystá zabít. A tak se Joanna stala další stepfordskou paničkou...

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist