<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jarmila Loukotková

LHŮTA PROŠLA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Doktor Severin (47) je uznávaný vědec pracující na projektu, o kterém mluví celý svět. Neujde to ani vnitru. Tam se obávají, že Severin je už s prací hotov a chystá se jí prodat do ciziny. Celou akci má na starost plukovník Bogat, neschopný arogantní pidimužík toužící po povýšení. Bezpáteřný Bogat nechá Severina „havarovat“. Pohřeb je uspěchán, auto rozebráno do poslední součástky, ale dokumentace k výzkumu nikde. Začíná pátrání. Yolanta Severinová (40), manželka, domácí puťka nevelké inteligence, je podrobena psychickému nátlaku a její dům zdemolován, ale pro Bogata stále žádný výsledek a Yolanta se navíc oběsí.

Další na řadě je Agnes Torelliová (35), krásná inteligentní slavná novinářka, která se Severinem donedávna tajně chodila, teď je ale vdaná za sympatického malíře Marka Morgana. Všude hlídají fízlové, odposlech, Mark je zatknut a vyslýchán, Agnesin věrný pes Avar otráven, bratranec René Ott málem zabit. Ani Agnes však netuší, kde by mohl výzkum být.

Bogatovi se vše hroutí, je zbaven místa a prožene si hlavou kulku. Věci se zdánlivě vrací k normálu. Mezitím Agnes najde ztracené podklady a rozhodne se je nadále schovat, tak by si to Viktor přál. Jenže celou Bogatovu akci sledoval plukovník Baranyi (50), zdá se chytrý chápavý muž na svém místě. Opak je pravdou a Baranyi si na Agnes došlápne. Během jedné akce je nežťastnou shodou okolností, ale úmyslně zabita Agnesina kamarádka Zuzanka a její přítel David, Baranyiův syn, skončí v nemocnici s malou nadějí na přežití. Agnes je surově vyslýchána, Baranyi ji dává lhůtu do půlnoci, jinak ji zabije. Vtom se ale Baranyi dovídá o svém synovi a jede do nemocnice. David umírá, lhůta prošla, Agnes je zachráněna.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist