<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Arnošt Lustig

DÉMANTY NOCI
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1   >

 

Recenze

Povídková kniha Démanty noci, kterou vydal Arnošt Lustig roku 1958 se původně skládala z 9 povídek (dnes už 11), které vyprávějí příbehy Židů v koncentračních táborech, v transportech smrti a v průběhu květnového povstání.

Válka tyto lidi silně poznamenává, trpí různými nemocemi, jsou vyčerpaní, hladoví. Často balancují ta hranici života a smrti, která přijít doslova kdykoliv. Uchylují se proto do jiného světa, nebo do svých vlastních vzpomínek. Ačkoliv jsou hrdinové ohroženi na životě, v krizových situacích se ještě dokáží zachovat lidsky, pomoci jeden druhému, být si navzájem oporou. Démanty představují symbol lidství.

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist