Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Vladimir Majakovskij


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Vladimir Vladimirovič Majakovskij (Владимир Владимирович Маяковский) - životopis

Vladimir Vladimirovič Majakovskij (Владимир Владимирович Маяковский)
[19.7.1893-14.4.1930]
Vladimir Vladimirovič Majakovskij (Владимир Владимирович Маяковский) - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

Vladimír Majakovskij byl ruský básník, dramatik a esejista, spoluzakladatel ruského futurismu. Majakovskij se narodil v roce 1893 v Gruzii do rodiny lesníka. Po otcově smrti se rodina přestěhovala do Moskvy.

Od chlapeckých let se Majakovskij zajímal o politický život, působil jako propagandista sociální demokracie. V patnácti letech byl dokonce třikrát vězněn. Po návratu z vězení se věnoval umění. Studoval na moskevské Škole malířství, sochařství a architekturu. Za propagaci moderního umění byl ze školy vyloučen. Poté se začal věnovat literatuře. Po revoluci pracoval v tiskové agentuře agentuře 'ROSTA'.

Vladimír Majakovskij byl spoluautorem futuristického manifestu, spoluzakladatelem avantgardní umělecké skupiny LEF, která se hlásila k Říjnové revoluci a avantgardním uměleckým směrům. Byl propagátorem Říjnové revoluce i na svých zahraničních cestách např. Jižní Amerika, USA, Francie, Německo, ČSR atd.

Umělecký talent Vladimíra Majakovského byl velmi obsáhlý. Tvořil jako básník, dramatik satiruk, malíř, filmový scenárista, publicista i herec. I když se pohyboval v oblasti futurismu, jeho poezie se vyznačuje i sociálně meditativním obsahem. Vladimír Majakovskij psal rovněž publicistické články, cestopisné reportáže, filmové scénáře, literární kritiky a reklamy.

Vladimír Majakovskij ukončil svůj život sebevraždou v Moskvě ve věku 36 let.

Další životopisy: [1] [2

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist