Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Stephenie Meyerová


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Stephenie Meyer - životopis

Stephenie Meyer
[24.12.1973]
Stephenie Meyer - fotografie
[1] [2] [3]

Stephenie Meyerová se narodila v USA koncem roku 1973. Vyrůstala v Phoenixu v Arizoně se svými pěti sourozenci a nadále v Phoenixu žije.

Vystudovala střední školu (Chaparral High School) ve Scottsdale v Arizoně a následně Brigham Young University v Utahu. Je vdaná a má tři syny (Gabo, Seth a Eli). Je členem Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů a je přesvědčenou puritánkou.

Stephenie Meyerová chtěla jít studovat právnickou fakultu, jelikož cítila, že nemá mnoho šancí se stát spisovatelkou. Až po narození nejstaršího syna Gabeho se rozhodla začít s psaním. Předtím Meyerová pracovala jako recepční v realitní kanceláři. První její knihou bylo Stmívání, ke které získala inspiraci ve snu. Román dopsala během tří měsíců. Stephenie Meyerová neměla původně román Stmívání vydat, ale na nátlak své sestry zaslala svůj rukopis do agentury. Uspěla však až po devíti odmítnutích a ještě koncem téhož roku podepsala smlouvu na další tři knihy.

Román Stmívání byl vydán v roce 2005 a umístil se v žebříčku nejprodávanějších knih pro děti na pátém místě. Stephenie Meyerová prodala práva do více jak 26 zemí světa a román dostal cenu „Nejlepší kniha roku" od prestižního časopisu Publishers Weekly. Stephenie následně rozšířila sérii o další tři knihy: Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. V roce 2008 pak vydala román pro dospělé Hostitel.

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist