<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Moliére

MISANTROP
recenze, ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1   >

 

Recenze

Alcest, hrdina této komedie, je vášnivý milenec pravdy a tvrdý odpůrce lží. Ale tento k pravdě zaměřený člověk miluje Celimenu, v níž je vtělena pomlouvačnost a společenské lhaní. Miluje ji zoufalou vášní, které se nedovede vzdát. Je zapředen do soudního sporu s ničemným člověkem, jehož zlotřilost patrně odhalil. Zatím, co svou při s ničemou prohrává, dostává od klepařské Arsinoe, znepřátelné s Celimenou, dopis, usvědčující jeho milenku z nevěry s Orontem. I to by jí Alcest odpustil, kdyby se odhodlala opustit Paříž a žít s ním o samotě. Ale to Celimena nedovede. Alcest se odhodlá k ráznému činu. Opustí Celimenu a odjede na venkov.

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist