Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Simona Monyová


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Simona Monyová - životopis

Simona Monyová
[17.3.1967-3.8.2011]
Simona Monyová - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Česká spisovatelka Simona Monyová se narodila roku 1967 v Brně, kde strávila celý svůj život. Úspěšně absolvovala pár škol, které jí však do života zdaleka nedaly tolik jako Mahenova knihovna.

Někdy kolem patnáctého roku věku již u Simony rodiče diagnostikovali rozvinutou formu grafomanie, v čemž je utvrdila následnou volbou povolání. Kromě spisovatelky na volné noze byla i matkou tří synů (dva měla z prvního manželství, jednoho s druhým manželem Borisem Ingrem), pečovatelkou o drobné domácí zvířectvo (pes, kočka, křeček) a náruživou návštěvnicí pohostinských zařízení.

Monyová se zaměřovala především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Její román Tchyně a uzený… se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu. S manželem Borisem Ingrem vlastnili vydavatelství Mony, ve kterém od roku 2002 vycházely její knihy.

Měla ráda modrou barvu, Vladimíra Mišíka, krvavý steak, "tullamorku", židovskou literaturu, kopretiny, motorismus, slunečné počasí. Nesnášela lež, sladká jídla, davovou psychózu, stereotyp, MHD, vlastní nedokonalost, ranní vstávání a hypochondry.

Simona Monyová byla v noci z 3. na 4. srpna 2011 zavražděna ve svém domě v Brně-Obřanech. Zemřela v důsledku četných bodných ran. Za vraždu byl odsouzen její manžel Boris Ingr, který ji údajně léta týral.

Akce tohoto týdne:

Karel Václav Rais: balíček 15 elektronických knih (PDF+ePub)     za 521  208 Kč (-60%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist