<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

David Morrell

PÁTÁ PROFESE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Stručný děj

Pátá profese je exkluzivní profesí špičkové ochrany, kterou využívají nejmocnější a nejbohatší tohoto světa, superochrany zajišťované speciálně vycvičenými experty, jako je Divoch. Ten nepatří mezi obyčejné osobní ochránce, ale k profesionálně nejzdatnějším superochráncům, a proto musí neustále udržovat náskok před teroristy, únosci a vrahy, aby dokázal zabezpečit pobyt svých prominentních klientů kdekoli a kdykoli na světě.

Divochovým partnerem je zde Akira, mistr samurajského umění a nejbrilantnější osobní strážce v Japonsku. Společně se zavázali ochránit ohroženou Rachel Stoneovou, krásnou manželku velikášského řeckého magnáta, který se zapřísahal, že ji zničí. Brzy si však jak Divoch, tak Akira uvědomí, že byli vtaženi do daleko složitější akce, než je pouze ochrana jediné osoby...

 

Ochránce Divoch má za úkol chránit japonského principála Kamiči Sana. Ten má svého osobního ochránce Akiru. V hotelu, kam dojedou, se ale stane nepříjemnost. Akira i principál jsou zabiti a Divoch má četné zranění, ze kterých se dlouhých 6 měsíců zotavuje. Lidé se mu snaží namluvit, že spadl ze skály, ale on si je jist tím, co se stalo. Když se plně zotaví, najme si ho jedna slavná herečka, aby jí přivedl sestru Rachel, jež je držena a znásilňována v domě svého manžela. Tam se Divoch střetne s Akirou. Nevěří svým očím. Vždyť Akira je mrtev. Akira měl za úkol hlídat Rachel, a když utekla s Divochem, začal je pronásledovat. Dostihne je, když chtějí z jednoho ostrova odletět. Tam se Divoch dozví, že měl Akira stejné vidění jako on. Tudíž že byli principál a Divoch zabiti. Zjistí také, že mají společného zprostředkovatele svých prací - Grahama. Vydají se za ním, ale ten byl mezitím usmrcen.

Akira přivedl Divocha a Rachel do svého domu. Tam je napadlo pár mužů, ale Akira a Divoch útok odrazili. Oba muži odvezou Rachel za její sestrou. Při pátrání po tom, co se stalo, zjistí, že jim byla provedena operace mozku a byly jim vloženy falešné vzpomínky, takže ani Kamiči San nebyl skutečně zabit. Potkají se s ním, a noční můra se opakuje, ovšem teď Kamiči bojuje proti nim. Akira je znovu zabit. Tentokrát už doopravdy, avšak jeho tělo oddělené od hlavy se stále nepochopitelně pohybovalo vpřed a rozseklo Kamičiho napůl. O Divocha se postaral muž Taro. Divoch byl převezen do Tarova domu, kde se dozvěděl, že doopravdy byl na něm a na Akirovi proveden zkušební zákrok, jenž měl zajistit, aby je nepronásledoval strach.

Když se Divoch zotavil, šel do Akirova domu, aby tam uvedl vše do pořádku...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist