<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

David Morrell

ZE ZOUFALSTVÍ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Stručný děj

Mathew Pittmen se chystá spáchat dokonale připravenou sebevraždu, protože mu zemřel syn Jeremy a manželka ho opustila. Vyrovnal své dluhy, napsal vysvětlující dopis a závěť, požádal o legální držení zbraně a právě se chystá stisknout spoušť. Jeho myšlenky přeruší zvonění telefonu. Mathew neodolá a hovor přijme. Volá jeho nejlepší kamarád a zároveň bývalý šéf Burt. Žádá ho, aby se vrátil do novin Chronicle a napsal článek, který by firmu zachránil před krachem. Mathew odloží svou smrt a začne pracovat na nekrologu politicky vlivného občana.

Následně se zaplete do příběhu čtyř politiků, kteří mají tajemství. Zabili učitele ze střední školy, který je zneužíval. Když má jeden z nich zemřít, chce se z tohoto činu vyzpovídat a ostatní ho odvezou do soukromého domu, aby nic neprozradil a odpojí mu přístroje. Vinu svalí na Pittmena, který je do rezidence sledoval. Pittmen je stíhaný i za další zločiny, které nespáchal. Prchá tedy před policií a zároveň před politiky a jejich spojenci.

Mathew se během příběhu seznámí se zdravotní sestrou Jill. Zamilují se do sebe, záležitost vyřeší, a dokonce i přežijí.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist