Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Anton Myrer


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Anton Olmstead Myrer - životopis

Anton Olmstead Myrer
[3.11.1922-19.1.1996]
Anton Olmstead Myrer - fotografie

Americký spisovatel Anton Myrer se narodil roku 1922 ve Worcesteru a vyrůstal v Bostonu.

Po absolvování střední školy Boston Latin High School roku 1940 docházel na Phillips Exeter Academy v New Hampshire. O rok později byl pak přijat na Harvard. Jeho studia však přerušil útok na Pearl Harbor a následující tři roky Myrer sloužil u námořnictva v Pacifiku. Na Harvard se vrátil roku 1946 a o rok později úspěšně graduoval.

Roku 1947 se Myrer oženil a přestěhoval do Kalifornie. Svou první novelu Zlo pod sluncem (Evil Under The Sun) vydal roku 1951. Aby uživil svou rodinu, prošel několika nepříliš dobře placenými zaměstnáními. První úspěch i po finanční stránce mu přinesla až druhá kniha Velká válka (The Big War, 1957), která byla krátce na to i zfilmována. Nejvíce se však Myrer proslavil svým románem Kdysi jeden orel (Once an Eagle) z roku 1968.

Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím proslulých univerzit a se všudypřítomnou touhou užívat si naplno života, ale i boj s Japonskem během II. světové války.

Roku 1970 se Myrer rozvedl a znovu oženil. Poslední léta svého života strávil v New Yorku. Zemřel roku 1996 na leukémii.

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist