Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

2.

Jašin tak jako před tím udržoval vrtulník nad planinou a jejím okolím. Přitáhl si rukama sluchátka těsněji k uším, aby alespoň částečně utlumil řev motorů.

Slyšel totiž na své frekvenci nezřetelný hlas.

"Pátrací četa číslo jedna volá draka. Prosím, hlaste se." Jašin se ohlásil.

"Draku, dostali jsme se pod palbu. Máme čtyři mrtvé." Přesto, že byl pobouřen, zachoval Jašin klidný tón. "Koukejte, aby zase začal střílet a pak si počkejte, až mu dojde munice. Konec." "Draku, opakujte, není tu dobře slyšet." Netrpělivě opakoval Jašin do mikrofonu: "Hlídejte si, až mu dojde munice." "Draku, je moc dobře ukrytý." "Tak miřte na záblesky výstřelů." "Draku, on na nás nestřílí z pušky!" Tentokrát nedokázal Jašin skrýt v hlase překvapení.

"Nemá pušku? Tak čím střílí?" "Lukem a šípy." "Lukem a čím?" Teď byl Jašin opravdu vedle. Slyšel z vysílačky, jak někdo šeredně vykřikl, několik mužů volalo současně, ozvala se palba AK-47.

Jašin si skousl horní dásní dolní ret a vydržel tak, dokud střelba neutichla.

 

(David Morrell, Rambo II (Rozkaz))

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist