Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

Náhodná ukázka:

38

Středa, 15. června

Port Townsend, Washington

 

Michaels se díval k domu, když se dosavadní vývoj situace náhle změnil. Ať Ventura šel dovnitř pro cokoli, buď věděl přesně, kde to je, nebo si to rozmyslel, říkal si Michaels. Od okamžiku, kdy vešel dovnitř, do chvíle, kdy z něj zase vyšel, uplynuly snad pouhé dvě minuty. A vojáci byli odsud ještě nejméně tři minuty daleko.

Michaels sledoval, jak muž jednou rukou provedl cosi se zámkem. Až na jediný krátký pohled to udělal, aniž by se na dveře podíval - místo toho se rozhlížel po okolí, přejížděl očima tam i zpět a pátral. Druhou ruku měl ukrytou za nohou.

Ačkoli Michaels věděl, že je vleže na zemi pod keřem na protější straně ulice poměrně neviditelný, úplně ztuhl. Náhle dostal strach.

Ventura dokončil manipulaci s dveřním zámkem, znovu se rozhlédl kolem sebe a vyrazil přes trávník.

Michaels sbíral odvahu k tomu, aby se zvedl ze země. Rozhodl se sledovat Venturu třeba ke všem čertům, ale chtěl to udělat velice opatrně. Jeho ruka zabloudila k aktivovacímu knoflíku jeho vircesu, ale nestiskl ho. Kdyby teď vyslal nouzový signál, vojáci by sem dorazili se sirénami a světly, a on si ještě nemohl dovolit Venturu upozornit.

Už se zvedl na všechny čtyři a chystal se vylézt zpod křoviska, když se zpoza, kůlny vynořili dva muži a namířili na Venturu pistole.

„Okamžitě se zasta...!“ začal jeden z nich.

Ani svou výhrůžku nestihl dokončit. Následovalo několik záblesků a příšerně hlučných výbuchů a všichni tři klesli k zemi. Jenže Ventura se vzápětí zase zvedl, skoro ani nezpomalil, doběhl ke dvojici zneškodněných mužů a ze své pistole ještě dvakrát vystřelil.

Všechno se to seběhlo tak rychle a nečekaně, že Michaels ani pořádně nevěděl, co viděl, i když se jeho mozek zoufale snažil o nějaké vysvětlení. Dva muži s pistolemi se postavili proti Venturovi, který buď ovládal nejrychlejší způsob vytasení pistole, jaký se kdy na zemském povrchu objevil, nebo už měl svou zbraň vytasenou. Jeden, dva, tři výstřely, ano, Ventura vystřelil dvakrát, jednou jeden z mrtvých mužů - a mrtví rozhodně byli, protože Ventura k nim doběhl a do každého ještě jednou střelil. Nejspíš do hlavy, ale to se dalo poznat jen těžko, protože záblesky střelby zkazily Michaelsovu orientaci ve tmě a...

Ventura se ani nezastavil a neprohledal dvojici mužů, které zastřelil; odběhl pryč přímo na ulici.

Michaels se vyškrábal zpod křoví a vydal se za ním, ale zůstával přikrčený a nevystupoval z úkrytu. Nechtěl, aby se Ventura ohlédl a uviděl ho, to tedy rozhodně ne, když viděl, co se stalo těm dvěma. Ten člověk nebyl obyčejný zabiják, byl ve svém oboru naprostá špička. Když sundal dva muže, kteří už na něj mířili. Za tím stála buď obrovská dovednost, nebo šílené štěstí a Michaels neměl chuť zkoušet to na sobě.

V domech podél ulice se začínaly rozsvěcovat světla. Na střelbu o víkendovém večeru tu asi moc zvyklí nejsou. Ne, to asi ne.

(...)

 

(Tom Clancy, Bod zlomu)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist