Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Akce tohoto týdne:

Franz Kafka: balíček 14 elektronických knih (PDF+ePub)     za 478  215 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

CO TAKHLE PRO ZMĚNU ...

... něco optimistického? Něco, o čem se dá přemýšlet, když máte takovou tu náladu, že "lidi nestojej za nic".

Takovouhle větu slýcháme dnes a denně: "V dnešní době už se nedá nikomu věřit." Doktorům, politikům, obchodníkům a prodavačům. Všem jde jen o to, jak vás natáhnout.

Nemusí to tak být vždycky.

Nějaký Sleven Brill tuhle teorii vyzkoušel. Na newyorských taxíkářích. Brill dělal, že je zámožný cizinec, který umí špatně anglicky. Nastoupil v New Yorku do několika desítek taxíků, aby zjistil, kolik taxíkářů ho ošidí. Jeho přátelé už dopředu počítali, že většina z nich ho nějakým způsobem zneužije.

Ošidil ho jeden ze sedmatřiceti. Ostatního dovezli přímo na udanou adresu a účtovali mu správnou částku. Několik řidičů ho odmítlo vzít, když chtěl jet jenom o ulici nebo dvě dál, a dokonce vystoupili z auta a ukazovali mu, jak už to má blízko. Nejlegračnější je, že několik taxíkářů ho varovalo, že New York je plný podvoníků a aby si dal pozor.

I nadále budete číst o nepoctivosti a korupci - o policistech, kteří lžou a kradou, o doktorech, kteří vysávají pacienty, o zkorumpovaných politicích s napřaženou dlaní. Nenechte se mýlit. Takové věci se do zpráv dostanou, protože to jsou výjimky. Existují důkazy, že můžete důvěřovat více lidem, než si myslíte. Je dokázáno, že si to myslí hodně lidí. Z nedávného Gallupova průzkumu vyplývá, že sedmdesát procent lidí se domnívá, že většině lidí se dá ve většině případů věřit.

Kdo tady tvrdí, že lidi nestojej za nic? Co je to za řeči?

 

(Robert Fulghum, Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist