Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

Náhodná ukázka:

Kapitola devátá

Jessica byla trochu ve stresu. Měla starosti, trému a byla nervózní. Zkatalogizovala tu sbírku, dohodla s Britským muzeem, že ji vystaví, zařídila restaurování Nejdůležitějšího Exponátu, asistovala při instalování sbírky a pořídila seznam pozvaných na Velkolepé Zahájení.

Je vlastně dobře, že nemá žádného přítele, říkala svým známým. Vůbec by na něho neměla čas. Ale zase, napadalo ji, když měla chvíli času, bylo by hezké mít někoho, s kým by chodila o víkendech do galerií. Někoho, aby...

Ne. To jsou všechno zbytečné myšlenky. Nepolapí je, stejně jako nepolapí kuličku rtuti. Raději se soustředí na výstavu.

I nyní, v poslední minutě, se tolik věcí může zvrtnout. Mnohý kůň spadl na poslední překážce. Mnohý příliš sebevědomý generál viděl, jak se jasné vítězství mění v porážku v posledních minutách bitvy.

Jessica jednoduše zajistí, aby se nic nepokazilo.

V zelených hedvábných šatech bez ramínek, půvabný generál velící vojsku, stoicky předstírala, že pan Stockton nemá půl hodiny zpoždění.

Její vojsko sestávalo z vrchního, asi desítky číšníků, tří žen ze zásobovací firmy, smyčcového kvartetu a jejího asistenta, mladého muže jménem Clarence. Jessica byla přesvědčena, že Clarence dostal to místo jen proto, že byl: a) zjevně teplý a b) stejně zjevně černý. Bylo pro ni tudíž zdrojem neustálého podráždění, že to byl zdaleka nejvýkonnější, nejschopnější a nejlepší asistent, jakého dosud měla.

Zkontrolovala stůl s nápoji. 

„Se šampaňským je všechno v pořádku? Určitě?”

Vrchní ukázal na krabice se šampaňským pod stolem.

„A šumivá minerálka?”

Další kývnutí. Další bedna.

Jessica našpulila rty.

„A co nešumivá? Každý nemá rád bublinky, víte?”

Měli spoustu minerálky bez bublinek. Dobře.

Smyčcový kvartet se rozehrával. Nehráli ale dost hlasitě, aby přehlušili hluk přicházející z haly za dveřmi. Byl to hluk nevelkého, ale bohatého davu: štěbetání dam v norkových kožichách a mužů, kteří nebýt nápisů ZÁKAZ KOUŘENÍ na zdech - a také možná rad svých lékařů - by kouřili doutníky. Mumlání novinářů a slavných lidí, kteří se opájeli vůní chlebíčků, paštik, jakož i nejrůznějších dobrot a šampaňského zadarmo.

Clarence s někým mluvil mobilem. Byl to dokonalý výrobek moderní techniky, skládací slimline design. Spojová technika Star Treku ve srovnání s ním vypadala staromódní a neohrabaná. Vypnul ho, zasunul anténu a uložil ho do kapsy svého oblečku od Armaniho, aniž by narušil dokonalou linii modelu. Usmál se na Jessiku uklidňujícím úsměvem. „Jessiko, řidič pana Stocktona volal z auta. Ještě pořád mají pár minut zpoždění. Nic se neděje.”

„Nic se neděje,” opakovala Jessica. Konec. To je konec. Celá ta věc skončí katastrofou. Její katastrofou. Vzala se stolu sklenici šampaňského, vypila ji a podala prázdnou sklenku číšníkovi.

Clarence naklonil hlavu na stranu a poslouchal hukot davu z haly. Pohlédl na hodinky, pak tázavě na Jessiku - kapitán čekající na rozkaz generála. Vzhůru do Údolí smrti, šéfe?

(...)

 

(Neil Gaiman, Nikdykde)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist