Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

Náhodná ukázka:

6.

Bent Rhodes a Jingles Gabbons od Mainské státní policie dorazili do Havenu v pět patnáct. Čekali, že najdou kouř a nezajímavé následky výbuchu kotle – jedno staré hasičské auto u obrubníku, dvacet, možná třicet čumilů u chodníku. Místo toho zjistili, že věž odlétla s hodinami havenské radnice jako římská svíčka. Cihly zaneřádily ulici, rozbily okna, všude se povalovaly rozervané panenky… a nápadně moc lidí se věnovalo vlastním problémům.

Přivítal je Dick Allison se zvláštní srdečností, jako by se jednalo o republikánské šou a ne o velkolepé neštěstí.

„Všemohoucí bože, pane, co se tady stalo?“ zeptal se ho Bent.

„No, asi to bylo o trochu horší, než jsem říkal do telefonu,“ přiznal Dick, prohlížel si cihlami zasypanou ulici a oběma předvedl nevhodný nejsem-snad-zlobivej-kluk? úsměv. „Asi jsem nevěřil, že to někdo pochopí, dokud to neuvidí sám.“

Jingles zamumlal: „Já to vidím a stejně tomu nevěřím.“ Oba si Dicka Allisona přestali všímat jako maloměstského kecala, který je navíc asi blázen. Vše bylo v pořádku. Stál za nimi a pozoroval je, jak zírají na trosky. Jeho obličej opustil pomalu úsměv a vystřídal ho chladný výraz.

Rhodes zpozoroval mezi malými napodobeninami končetin lidskou ruku. Když se obrátil k Dickovi, obličej mu pobledl, působil podstatně mladším dojmem.

„Kde je paní McCauslandová?“ zeptal se. Hlas mu vyletěl nekontrolované nahoru, při poslední slabice se zlomil.

„No, víte, to bude asi částí našeho problému,“ začal Dick. „Víte –“

 

(Stephen King, Tommyknockeři)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist