Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Vilém Mrštík: balíček 3 elektronických knih (PDF+ePub)     za 109  76 Kč (-30%)

Náhodná ukázka:

Případ nespokojeného vojáka

Pan Parker Pyne vyšel z kanceláře a vystoupal po schodech do horního patra. Zde v podkrovní místnosti seděla paní Oliverová, autorka brilantních románů, jež nyní patřila k týmu pana Pynea. Pan Parker Pyne zlehka zaťukal na dveře a vstoupil. Paní Oliverová byla usazená za stolem, na němž stál psací stroj, povalovalo se několik zápisníků a vůbec vládl zde všeobecný nepořádek dotvořený volně poházenými listy rukopisů a velkým sáčkem jablek. "Ten příběh stál opravdu za to, paní Oliverová," podotkl pan Pyne pochvalně. "Dopadlo to dobře?" zajímala se paní Oliverová. "To ráda slyším." "Ta záležitost s vodou ve sklepě," pokračoval pan Parker Pyne, "by se možná při příští příležitosti mohla pojmout tak nějak originálněji - nezdá se vám?" Vyslovil ten návrh patřičně nesměle. Paní Oliverová zavrtěla hlavou a z pytlíku vytáhla jablko. "Myslím, že nemáte pravdu, pane Pyne. Víte, lidé jsou zvyklí o takových případech číst. Stoupající voda ve sklepě, jedovatý plyn a všechny podobné věci. Jakmile někdo de facto předpokládá, že se to může stát, pak, přihodí-li se mu to ve skutečnosti, dodává to celé věci obzvláštní náboj. Veřejnost je konzervativní, pane Pyne. Lidé si libují v omšelých tricích." "No, jak myslíte, vy byste to měla vědět nejlíp," připustil pan Parker Pyne nezapomínaje na to, že mluví s autorkou šestačtyřiceti úspěšných románů, jež se všechny staly nejprodávanějšími tituly jak v Anglii, tak v Americe, a existovaly jejich překlady do francouzštiny, němčiny, italštiny, maďarštiny, finštiny, japonštiny, a dokonce i etiopštiny. "Jak vyšly výdaje?" Paní Oliverová si k sobě přitáhla arch papíru. "Celkem vzato byly velice skrovné. Dva černoši, Percy a Jerry, si řekli opravdu málo. Mladý Lorrimer, ten herec, byl ochoten sehrát úlohu pana Reida za pět guinejí. Promluva ve sklepě se samozřejmě přehrávala z fonografu."

(...)

 

(Agatha Christie, Parker Pyne zasahuje)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist