Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Hans Christian Andersen: balíček 8 elektronických knih (PDF+ePub)     za 247  136 Kč (-45%)

Náhodná ukázka:

19. kapitola

Bylo už pozdě odpoledne, když Charlie odložil Sařin deník. Musel se obléct a vzít Francesku s Monique na pizzu. Po četbě zápisků překypoval láskou a něhou a myslel na dítě, které Sarah nosila pro Francoise. Jako obvykle přemítal, jak to asi s jejich potomkem dopadlo, ale to se měl teprve dozvědět. Bylo to jako záhada, která se před ním denně otevírala. Zvláštní, jak mu ten příběh připadal reálný, skutečnější než lidé, které tady poznal.

Umíral touhou svěřit se s tím Francesce.

Když je v šest hodin vyzvedl, stále ještě ho ovládala melancholie. Monique měla jako obvykle skvělou náladu. A Francesca zřejmě také. Prý přes neděli udělala spoustu práce na své disertaci.

Ti tři strávili velmi příjemný večer a Francesca ho k nim po večeři opět pozvala na kávu a zmrzlinu, což s potěšením přijal.

Monique byla nadšením bez sebe, že je Charlie s nimi. Měla potřebu mít nějakého otcovského přítele a naopak Charlie v její společnosti přemýšlel o dětech.

Když odešla spát, Charlie si s Franceskou sedli do kuchyně, pili kávu a jedli sušenky. „Je to prima holka,“ poznamenal a myslel to naprosto vážně. Francesca se vděčně usmála. Byla do své dcerky zblázněná. „Přála sis někdy víc dětí?“ zeptal se jí a myslel přitom na Sarah.

„Určitě, ale je to dávno. Pak se všechno zhroutilo. Pierre se o mě přestal zajímat, když ta jeho boubelka čekala dvojčata. A teď už je na děti pozdě, takže je to stejně jedno.“ Znělo to tak deprimovaně, že ho to zarazilo.

„V jednatřiceti, to je hloupost,“ huboval ji. „Přestaň říkat, že je na všechno pozdě. Sarah Fergusonové bylo čtyřiadvacet, když přijela do téhle země, a v té době to pomalu byl střední věk, a podařilo se jí začít nový život s mužem, kterého milovala, a taky otěhotněla.“

„To ji obdivuju,“ řekla napůl sarkasticky. „Mám dojem, že jsi tou ženskou posedlý.“ Když ji Charlie poslouchal, dospěl náhle k rozhodnutí. Doufal, že dělá dobře, ale důvěřoval jí a ona to potřebovala víc než on.

„Rád bych ti dal něco přečíst,“ pronesl zamyšleně a ona se rozesmála.

„Já vím, já vím. První rok jsem dělala totéž. Přečetla jsem veškeré psychologické knihy, které radily co dělat, jak se vzpamatovat z rozvodu, jak se zbavit minulosti a jak nenávidět exmanžela. Ale nejsou v nich recepty, jak se naučit znovu někomu věřit a najít si někoho, kdo to celé neprovede zas. Neexistují žádné poučky, jak sebrat odvahu.“

„Myslím, že bych něco takového měl,“ řekl záhadně a pak ji poprosil, jestli by ve středu k němu nepřišly na večeři. Druhý den sice byla škola, ale plánoval si, že jim dá najíst brzy.

Nejdřív zaváhala, ale když jí řekl, že jí ukáže dům, souhlasila, protože na něj byla zvědavá. „Kromě toho Monique se tam bude moc líbit.“ Ještě chvíli se rozpakovala, ale byl tak vytrvalý, že nakonec pozvání přijala, a když byl pak na odchodu, příliš nemluvil, ale nemohl se dočkat, až je zase uvidí.

Dva dny strávil uklízením, utíráním prachu, vysáváním, načechráváním polštářů na pohovce, nakupováním vína, jídla a pečením sušenek pro Monique. Neměl ani čas číst deníky. Záleželo mu na tom, aby všechno bylo dokonalé.

(...)

 

(Danielle Steelová, Duch)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist