Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Akce tohoto týdne:

Franz Kafka: balíček 14 elektronických knih (PDF+ePub)     za 478  215 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

8

"Torpéďákovi by se to moc nelíbilo," řekl Larry.

"Ptal se tě někdo?" řekla Eileen.

"Na to, že jseš pracující holka, si užíváš. Sedíš a nasáváš."

"Asi nemám šťastnej den," řekla Eileen.

"O čem to mluvíš. Viděl jsem tě odpálkovat už asi tucet chlapíků."

"Jsem trochu zvláštní."

"Pak bys neměla sedět v téhle díře," řekl Larry. "Ty zvláštní nepatří na Canal Zone."

Eileen viděla, že barman jen poukazuje na základní pravidlo - tady se hraje o peníze a barová štětka není holka ze Spring Cotillion. Nemůžeš říkat nabouchanému pupíkovi, že jsi zadaná, i kdyby vypadal jako Godzilla. Larry začal být podezíravý, a to zavánělo. Odrazí ještě pár kořenů a všechno praskne.

Sheryl s nakadeřenou brunetou byla stále venku s plavovlasým námořníkem, ale Eileen by vsadila svůj policejní odznak, že se vrhnou do práce hned po návratu. Žádná zdejší holka si nedovolila pustit příležitost k výdělku.

Bar byl bordel s povolením prodeje alkoholu, kudy neustále proudil nekonečný dav. Každý osamělý příchozí mizel během pěti minut s nějakou holkou. Zdejší holky včetně některých pouličních z rajonu využívaly podle Shanahanova průzkumu služeb místního hodinového hotelu nebo vodily své zákazníky do jednoho z padesáti šedesáti nájemních pokojů na Zone.

Obvykle platily pět dolarů za pokoj, z nichž dostávaly od majitele provizi, stejně jako ze tří dolarů, které zaplatil zákazník za mýdlo a ručník. K tomu někdy velkorysý kořen přidal tuzér za mimořádné služby.

Podívala se na druhý konec baru, kde byla Annie zabrána do vážného rozhovoru s nějakým Jihoameričanem v džínách, vysokých botách a černé kožené bundě pobité cvočky. Vypadalo to, že Annie má stejné problémy. Jediný rozdíl byl v tom, že ona mohla vyjít ven a předstírat, že shání zákazníka na ulici. Eileen byla vázaná na bar. V baru si vrah vybral tři předešlé oběti. Pokoušela se zachytit Annin pohled. Byly domluvené, že případnou konzultaci odbudou na dámské toaletě, nikoliv na veřejnosti. Eileen potřebovala ušít nějakou boudu, aby setřásla Larryho podezření.

"Torpéďák ti nařeže," řekl.

"Nechceš si udělat malou sázku?" řekla Eileen. "Vsaď se, že odsud před zavíračkou vypadnu s šesti kilama."

Annie se konečně podívala.

Jejich oči se setkaly.

Krátce přikývla.

Eileen se zvedla z barové stoličky a zamířila k toaletám. V té chvíli se zvedl také Jihoameričan vedle Annie. Výborně, pomyslela si Eileen, už se ho zbavuje. Jihoameričan však vystartoval proti ní a potkali se v půli baru.

"Kampak, mamino?" řekl.

Silný hlas na takového kriplíka. Španělský přízvuk se dal krájet mačetou. Hnědá očička, knírek, v té kožené bundě vypadal jako podvyživený člen motocyklového gangu.

"Za babičkou," řekla Eileen.

"Babička může počkat," řekl.

Annie je pozorovala ze svého konce baru.

Další krátké pokývnutí.

Už je to v pořádku. Jen co setřesu toho blbečka. Blbeček však nebyl z těch, co se nechají snadno setřást. Chytil Eileen za pravý loket a začal ji manévrovat k barové stoličce, kterou opustila.

(...)

 

(Ed McBain, Noc kouzel zbavená)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist