Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

Kipling je jediný anglický spisovatel naší doby, který obohatil jazyk o nová slovní spojení. Fráze a neologismy, které přejímáme a pak používáme, aniž bychom si pamatovali jejich původ, nepocházejí vždy od autorů, které obdivujeme. Je například podivné, když nacističtí hlasatelé v rádiu mluví o ruských vojácích jako o “robotech” a tím si nevědomky vypůjčují slovo od českého demokrata, kterého by byli zabili, kdyby se jim dostal do rukou. Předkládám šest frází, jež si vymyslel Kipling a najdete je v úvodnících bulvárního tisku či je zaslechnete v hospodách od lidí, kteří sotva znají jeho jméno.

(Na předchozím postřehu je zajímavé i to, že se v autorství slova robot Orwell mýlí. Je sice z hry Karla Čapka, ale vymyslel mu je jeho bratr Josef. A toho nacisté skutečně zavraždili v koncentračním táboře. Pozn. red.)

esej o Kiplingovi

 

(George Orwell, Uvnitř velryby a jiné eseje)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist