Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Akce tohoto týdne:

Franz Kafka: balíček 14 elektronických knih (PDF+ePub)     za 478  215 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

Recenze

Krátké, vtipné epizody z mimoškolního prostředí kluka Mikuláše a jeho kamarádů, pro čtenáře od 9 let. Knížka navazuje na Mikulášovy patálie.

Hlavní postavy:

Mikuláš - malý, neposedný klučina, "roupama" často neví co dělat

tatínek - rád čte doma na pohovce noviny, je pohodář a někdy i flegmatik

maminka - starostlivá, pořádná, ale i hodná Mikulášova maminka; o všechno se vždy postará

Horác, Pankrác, Servác, Bonifác - Mikulášovi kamarádi ze školy

Vedlejší postavy:

Justýna, Ernestýna, Gustýna, Ignác, pan Kompanimu, Celestýn, Augustýn, Bertrand Bašta, Robertek, Hubert, Gualbert, Albert, Norbert, Marie-Hedvika

Stručný děj:

O prvních prázdninách byla Mikulášova rodinka na dovolené u moře v hotelu Krásná vyhlídka. Mikuláš zde zažil mnoho příhod - například kopání jámy na pláži, která se vlastně kopala dvakrát kvůli kyblíčku, výprava na ostrov "Vodní tříště", hraní minigolfu nebo také seznámení s přísným, ale zábavným profesorem tělocviku. Z těchto prázdnin se vrací vlakem zpět domů a ubíhá další školní rok.

Ale i tento školní rok uběhl jako voda a řeší se další dovolená. Mikuláš na rozhodnutí svých rodičů pojede tyto prázdniny na dětský srubový tábor. V "Modrém táboře" prožívá se všemi dětmi i vedoucími mnoho nezapomenutelných zážitků - koupání, noční hra a i samotný příjezd do tábora byl opravdovým zážitkem hlavně pro vedoucí.

Všechno mívá svůj konec, stejně jako tábor. Po návratu domů si všichni vzájemně vypráví své zážitky a příhody, ale chtě nechtě se opět blíží školní rok a s ním školní povinnosti.

 

(René Goscinny, Mikulášovy prázdniny)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist