Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Hans Christian Andersen: balíček 8 elektronických knih (PDF+ePub)     za 247  136 Kč (-45%)

Náhodná ukázka:

Kapitola 14.

Pondělí odpoledne

MARSHA musela běžet téměř poklusem, aby stačila Viktorovi spěchajícímu cestou k řece. Oba záhy nechali renovovanou část firemního komplexu za sebou. V jasném denním světle ale nepůsobily opuštěné budovy tak pochmurně.

Když vstoupili do budovy, Viktor šel přímo k poklopu, sehnul se, a několikrát silně zaklepal na podlahu.

Zhruba za jednu dvě minuty se poklop nadzvedl. Muž v bezpečnostní uniformě Chimery si Viktora s Marshou obezřele prohlédl a pak jim pokynul, aby sestoupili.

Viktor šel jako první. Než sešla Marsha dolů po schodech, Viktor již stačil obejít lopatkové koleso a směřoval ke hrůzu nahánějícím kovovým dveřím, které chránily vchod do neprozkoumané části laboratoře VJ. Na Marshu působila laboratoř právě tak hrůzostrašně a odpudivě jako při její poslední návštěvě. Dobře si uvědomovala, že plody vědeckého výzkumu mohou být použity jak pro dobré, tak pro špatné účely, ale něco z té tajuplné a strach nahánějící atmosféry zdejších sklepních prostor jí dávalo tušit, že výzkum, který se tady provádí, slouží temným záměrům.

„Hej!“ zakřičel jeden ze strážců, který si všiml, že se Viktor blíží k zapovězeným dveřím. Vyskočil, rychle přeběhl místnost a uchopil Viktora za paži. Surově ho strhl zpět.

„Tam nikdo nesmí,“ zavrčel s tím silným španělským přízvukem.

K Marshinu překvapení mu však Viktor položil ruku dlaní na obličej a prudce ho odstrčil zpět. To ho natolik překvapilo, že upadl na jedno koleno, ale stále přitom držel Viktora za rukáv. Viktor se mu prudce vyškubl a dostal se kolem něj až ke dveřím.

V tu chvíli vytáhl strážný z boty vystřelovací nůž a bleskurychle jej otevřel. Na jeho dokonalém ostří zazářil odlesk světla.

„Viktore!“ vykřikla Marsha. Viktor se při jejím výkřiku otočil a spatřil útočícího strážného, který před sebou držel nůž jako miniaturní kord. Viktor útok odrazil, ale muž ho hytil za ruku a nůž se hrozivě zablýskl ve výšce.

„Zadrž!“ vykřikl VJ, který se vyřítil ze dveří, k nimž Viktor původně směřoval. Dva další muži od ochranky, kteří byli v místnosti, se vklínili mezi oba bojující. Jeden držel Viktora a druhý si vzal na starost strážného třímajícího v ruce nůž.

„Pusťte mého otce!“ zavelel VJ.

„Chtěl proniknout do zadní laboratoře,“ vykřikl strážný s nožem.

„Nechte ho jít!“ nařídil VJ ještě přísněji než předtím.

Viktora uvolnili z držení a odstrčili ho. Zavrávoral vpřed, pokoušeje se udržet rovnováhu. Přitom se dostal ještě blíž ke dveřím. VJ natáhl ruku a chytil ho za paži právě včas, aby mu zabránil projít dveřmi na druhou stranu.

„Jsi si jistý, že na to jsi připravený?“ zeptal se VJ. „Chci vidět všechno,“ prohlásil Viktor rozhodně.

„Vzpomínáš si na strom poznání?“

„Strom vědění dobrého i zlého,“ ušklíbl se Viktor. „Už mi to nemůžeš vymluvit.“

VJ pustil otcovu ruku.

„Jak je libo, ale možná se ti vůbec nebude zamlouvat, čeho budeš svědkem.“

(...)

 

(Robin Cook, Mutace)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist