Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

Kapitola 7.

Začal jsem v mysli utvářet obraz sokola ještě dřív, než jsem se dostal k úpatí schodů a hned jak jsem byl venku, začal jsem mávat křídly. Sokoli jsou rychlejší než ostatní ptáci a křik v mé hlavě mě utvrzoval v přesvědčení, že teď byla rychlost naprosto nezbytná. Neměl jsem létání rád - pořád ještě nemám - ale už jsem za ta léta dělal mnoho věcí, které jsem neměl rád. Děláme to, co dělat musíme, i když se nám to třeba nelíbí.

Nemyslím, že by mě vůbec kdy napadlo nevzít Polgaru s sebou. Věděl jsem, že měla udělat něco velice důležitého, až se dostaneme na Větrný ostrov. Nevěděl jsem přesně, co to má být, ale věděl jsem, že by byla naprostá katastrofa, kdyby nebyla se mnou.

 

Myslím, že se možná vydám do Rivy a promluvím si o tom s Garionem. Začíná se mi v hlavě rýsovat jedna teorie a rád bych ji s ním projednal. Ten podivný hlas s ním strávil mnohem víc času než se mnou a je tedy s jeho vytáčkami seznámen mnohem lépe než já. Tu a tam mám ale silný pocit, že si se mnou ten hlas zahrává. Trmácím se v polospánku a pak se najednou něco stane - a nemusí to být vždycky ani něco mimořádného. Ve skutečnosti ani většinou není. Většinou je to něco tak běžného, že si toho nikdo jiný ani nevšimne. Ale když se to stane, něco se mi v hlavě propojí a já se dám do pohybu dřív, než si to vůbec uvědomím. Mám takové podezření, že mi během mé cesty se Šerekem a jeho syny do Kthol Mišraku byly určité věci zakódovány do mozku. Ani si je neuvědomuju, dokud se nepřihodí ta nepostřehnutelná událost, a pak okamžitě vím, co mám dělat.

No dobře, odbíhám od tématu. A co má být?

 

K Poledřině chalupě jsem se dostal za chvilku. Bylo teprve časné jaro, ale už bylo celkem teplo a Polgara venku ryla svou zahrádku. Pol má velice světlou pleť a poměrně snadno se spálí. Proto si nasadila takový směšně vypadající slaměný klobouk, aby jí chránil nos před sluncem. Asi bych to neměl říkat, ale vypadala v něm jako nějaká houba.

Spustil jsem se střemhlav, připravil jsem si pařáty a začal jsem se přeměňovat ještě dřív, než se dotkly země. "Potřebuju tě, Pol," řekl jsem jí.

"Já tě taky jednou potřebovala, pamatuješ?" odpověděla chladně. "Nevypadal jsi moc zaujatě. Teď mám příležitost ti tu laskavost oplatit. Běž pryč, otče."

"Na tohle teď nemáme čas, Polgaro. Chytré poznámky můžeš dělat později. Právě teď musíme vyrazit na Větrný ostrov. Gorek je v nebezpečí."

"Hodně lidí je v nebezpečí, otče. To se stává pořád." Odmlčela se. "Kdo je ten Gorek?"

"To jsi měla hlavu po celá staletí vypnutou? Ty nemáš žádnou představu co se teď děje ve světě?"

"Pro mě svět skončil, když jsi dopustil aby Astuřani zničili Vo Wacun, Staříku."

"Ne, to jsem vlastně neudělal. Ty jsi pořád ty a poletíš se mnou na Větrný ostrov, i kdybych tě měl popadnout do pařátů a odnést tě tam."

"S tvým mizerným létáním? Nebuď směšný. Kdo je ten Gorek, o kterého se tak bojíš?"

"Je to rivanský král, Pol, Strážce Orbu."

(...)

 

(David Eddings, Čaroděj Belgarath 2 - Soumrak)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist