<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Vladimír Páral

PROFESIONÁLNÍ ŽENA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Recenze

Profesionální žena, Soňa Čechová svůj dosavadní život strávila v severočeské vísce Hrušov nad Jevišovkou. Zde působila jako pomacná síla v pensionu Hubertus u manželů Volrábových. Ti jí protislužbou poskytovali stravu, ubytování i ošacení.

Ze Soni vyrostla velice krásná žena, a proto není divu, že o nápadníky nemá nouzi. Zamiluje se do Rudy Macha. Odchází od Volrábů a sní o dokonalém vztahu. Ruda je však svým způsobem ´kočovník´ a dlouho nevydrží na jednom místě. Soniččino zlomené srdce léčí další muži. Je dokonce několikrát unesena.

Platonicky se zamilovává do M.M., jehož dopisy slibují společnou budoucnost. M.M. jí dává pokyny jak se chovat, kde se zaměstnat, s kým se stýkat,… Soňa neustále pracuje na svém sebezdokonalování. Svědomitě se připravuje na maturitu v naději, že se M.M. po jejím úspěšném složení jistě ukáže a vezme si ji. Dochází však jen telegramy. Sonička je nešťastná. Odjíždí do Liberce, kde si zjišťuje skutečnou adresu pisatele. Realita ji naprosto omráčila. Pravé jméno M.M. je Josef Novák, duševně zaostalý třiatřicectiletý zaměstnanec Kotexu žijící s maminkou, poněvadž by se sám o sebe nedokázal postarat. Soňa si čte román psaný tímto člověkem a zjišťuje, že celý rok byla prakticky v rukou pouhého desetiletého chlapce. Byl to jen experiment. Soňa je psychicky úplně na dně a začíná už po x-té nový život.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist