<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Vladimír Páral

SOUKROMÁ VICHŘICE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Tento román se odehrává v Ústí nad Labem, v chemické lékárně. Vykresluje denní rutinní život čtyř dvojic - dva manželské páry (Jóža a Áda, Ida a Joska) a dva milenecké páry (Bohunka a Mirek, Inka a Standa). Všichni pracují ve stejné chemické továrně v Ústí. Áda je nadřízeným Standy a Inka Bohunky. Manželské dvojice se pravidelně v neděli navštěvují a hrají kanastu. Každý týden probíhá stejně: jí to samé, říkají si to samé, milují se pokaždé v ty samé dny a stejnou hodinu. Bohunka žije s Inkou ve svobodárně. Každá má svého přítele a o víkendu se střídají, kdo bude mít pokoj pro sebe - v sobotu se Inka se Standou a v neděli Bohunka s Mirkem. Všechno je stále stejné - beze změny. Nemají se už o čem bavit - žádná změna - jako v bludném kruhu. Začnou se snažit vymanit se ze stereotypu za každou cenu. Podvádí se navzájem. Ze začátku tajně, ale pak již zcela otevřeně. Áda opouští Jóžu a má krátký poměr s Idou. Bohunka opouští Mirka a má poměr s Ádou, který je o 20 let starší. Jóža má poměr s Joskou. Nakonec Bohunka opouští Ádu a bere si Standu. Inka si bere Mirka. Áda se vrací k Jóže a Joska k Idě.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist