<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Halina Pawlowská

BANÁNOVÉ CHYBIČKY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Když se řekne „Banánové rybičky“, automaticky většina z nás doplní jméno „Halina Pawlowská“.

Redaktorka, moderátorka a jedna z nepopulárnějších českých autorek současnosti. Známá je nejen svým pořadem v České televizi „Banánové rybičky“, ale i svými humoristickými knížkami Díky za každé nové ráno, Proč jsem se neoběsila a v neposlední řadě i Banánové chybičky.

Kniha „Banánové chybičky“, která byla vydána již v roce 2003, má na knižních pultech stále své místo a před svou starší sestrou „Banánové rybičky“, se rozhodně stydět nemusí. Lehkost, s jakou Halina Pawlowská popisuje úskalí (nejen svého) života a samozřejmost, s níž si dělá legraci ze svého okolí i sebe samé, pobaví každého čtenáře, který má alespoň špetku smyslu pro humor.

Kniha je rozdělena do jednotlivých kapitol, stejně jako televizní talkshow „Banánové rybičky“. Například - “jak přežít zdravý životní styl, horší já, nedostatek romantiky, obavy a strach, svody, dobré úmysly“ a mnoho dalších. Vzájemně se doplňují a prolínají. Společný mají kromě autorství i cynický optimismus, často protkaný až tragikomickými prvky. Ostatně na to jsou čtenáři Haliny Pawlowské již zvyklí.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist