<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Eduard Petiška

PŘÍBĚHY STARÉHO IZRAELE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Babylonská věž

O stavbě obrovské Babylónské věže a o zmatení jazyků

Když opadly vody, zrodilo se nové lidstvo z třech Noemových synů. Jmenovali se Sem, Ham a Jafet. Jednomu starému muži se narodil chlapec, kterého pojmenovali Nimrod. Nimrod dostal Adamův kožený oděv. Ihned jak jej oblékl, všechna zvířata se před ním klaněla. Všichni ho obdivovali jako výborného otce. Zástupy lidí se začaly stěhovat, až Nimrod řekl, že jsou na místě. Začali stavět...

Věž měla 2 schodiště, západní a východní. Jednou byla věž už tak vysoká, že trvalo skoro 1 rok, než se tam donesla jedna cihla. Vždy po nějakém čase lidé vystřelili šíp a ten se vracel celý od krve, ale od krve nebyl, protože ho Jahve vždy obarvil. Chtěl je zmást.

Když byla věž hotová, promluvil Jahve ke svým 70 andělům: "Je čas zmást lidem jazyky!" Od té doby si lidé přestali rozumět. Často se hádali a mnoho jich našlo smrt hluboko pod věží. Jahve potrestal všechny podle jejich myšlenek. Toto město dostalo jméno Bábel, neboli Babylon.

Jednou země pohltila jednu třetinu věže, oheň pohltil druhou třetinu a jen třetí díl zůstal zachován. Lidé si připomínají neštěstí, jež je potkalo. Lidé, kteří stavěli věž, se rozptýlili po celé zemi jako rozmanité národy a zapomněli, že vyšli z jedné rodiny...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist