<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Francesco Petrarca

ZPĚVNÍK
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

V díle Zpěvník autor píše milostné básně Lauře a vyjadřuje lásku k Itálii. Zpěvník má dva oddíly. Za Lauřina života a Po Lauřině smrti.

 

Za života paní Laury chce Petrarca sdělit národu, jak je láska zákeřná a jak se má člověk, který není zamilován. Běduje nad svým stavem, do kterého ho láska přivedla. Popisuje krásu Laury. Přemýšlí o lásce k ní a zdali ji ještě někdy uvidí, nebo zda má zemřít. Spousta lidí po práci najde oddechu, jen on stále hořkost. Krása Lauřiných očí je nepopsatelná. Stále vzpomíná na místa, kde trávili spolu volný čas. Autor nechce nikdy zemřít, protože by nemohl milovat svou vysněnou.

Po smrti paní Laury Petrarca naříká na smrt dívky, které dal své srdce. Na světě nenachází potěšení, chce umřít. Stále prosí lásku, aby mu vrátila Lauru. Bojí se, že se nikdy nezamiluje. Vzpomíná na doby, kdy Lauru poprvé spatřil. Jeho láska byla tak silná, že se mu zjevila Laura a prosila ho, aby se už kvůli ní nikdy netrápil. Autor prosí Marii o pomoc v životě.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist