<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Karel Poláček

VŠE PRO FIRMU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Recenze

Továrník Štorkán žije lehkomyslnýma marnotratným způsobem života. Celé noci tráví v barech a firma postupně upadá. Nebere na zřetel dobře míněné rady sluhy Hustolese. Vše se mění, až když přijíždí jeho jediný syn Jiří ze šestiletého studia v zahraničí. Jiří je pravý opak svého otce, snaží se povznést firmu a zhýralého otce převychovat.

Ihned po první návštěvě kanceláře dostává výpověď mladý Strandel. Po jeho odchodu zůstává v kanceláři účetní Julínek a svědomitá sekretářka Jarmila. Jiří přebírá vedení ve firmě, vypořádává se s lichvářem Pšádou, který půjčoval otci peníze. Uzavírá také s otcem dohodu o novém životě. Otec však toto své předsevzetí ruší už ten večer, když uteče do baru na karty. Synovi dochází trpělivost a s pomocí sluhy Hustolese vybírají otci nevěsty. Otec nechce o ženění ani slyšet a zamyká se v pokoji.

Jiří chová již delší dobu sympatie k písařce Jarmile, osloví ji a poprosí, zdali by se nestala chotí jeho otce. Jarmila tajně miluje Jiřího a jeho nabídku považuje za urážku a podává výpověď. Ten den, kdy odchází, jde i do kanceláře ml.Štorkána. Ten se jí omluví za nabídku a sám ji požádá o ruku. Otec jim oběma požehná a může být svatba. Neuběhnou ani tři roky a ze záletného otce se stává vzorný dědeček.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist