<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Alexandr Puškin

KAPITÁNSKÁ DCERKA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Recenze

Hlavní postavy:

Petr Andrejevič Griněv - hlavní postava celé knihy. Ta je psána formou vyprávění Petra Andrejeviče, který se zamiloval do Maiji Ivanovny, jeho velké lásky. S ní se seznámil na Bělogradské pevnosti, kde sloužil jako praporčík na přání svého otce.

Pugačov - jedna z hlavních postav celého příběhu. Jde o osobu skutečnou, nesmyšlenou. Narodil se kolem roku 1742 v rodině chudého kozáka. Bojoval v sedmileté válce, byl několikrát zatčen, ale vždy se mu podařilo uprchnout. Později přišel za Jaickými kozáky a vydávál se jim za cara Petra III. (ten byl v té době zavražděn Kateřinou II.). I když jde o velkého zločince a nepoctivce, svým jednáním a lidským přístupem si okamžitě získal přízeň Petra Andrejeviče Griněva.

Marja Ivanovna Milonovová - milovaná dívka Petra Andrejeviče. Po násilné smrti jejích rodičů ji Petr Andre- jevič zachraňuje život a ujímá se jí jako sirotka.

Archip Saveljev - štolba Andreje Petroviče a Avdoťji Vasilevny, otce a matky Petra Andrejeviče. Archip se s ním vydává na cesty a je mu věrným služebníkem.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist